مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه چه مزایای دارد

طبق گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) ، روسیه دارای بیشترین  افراد تحصیل‌کرده در جهان است که از کانادا ، ژاپن ، اسرائیل و ایالات متحده بهتر عمل می کند. بیش از نیمی از روس ها دارای شرایط تحصیلات عالی هستند. بیش از 270،000 نفر از 168 کشور برای تحصیل در دانشگاههای روسیه می آیند.  روسیه یکی از بهترین کشور‌ها برای تحصیل رشته‌های مهندسی است.مزایای زیادی برای تحصیل در روسیه وجود دارد همچنین دریافت ویزای تحصیلی روسیه نیز مزایای خودش را دارا میباشد، در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

مزایای تحصیل در روسیه

شما می توانید دانش اساسی و عمیق را در تمام موضوعات کسب کنید ، اما این کشور به دلیل مدارس دانشگاهی قدرتمند در فیزیک شناخته شده است و همچنین ریاضیات و علوم طبیعی و به طور کلی مهندسی در روسیه بسیار قابل قبول است. روسیه در آموزش ریاضیدانان ، فیزیکدانان ، شیمی دانان ، زمین شناسان ، مهندسان ، برنامه نویسان ، پزشکان و متخصصان سایر علوم طبیعی یک رهبر شناخته شده جهانی است. این امر  با موقعیت دانشگاه های روسیه در رتبه بندی جهانی تأیید می شود. طیف گسترده ای از دانشگاهها و برنامه های تحصیلی در روسیه وجود دارد ، متقاضیان بین المللی می توانند از بیش از 741 دانشگاه در 82 منطقه کشور ، از کالینینگراد تا ولادی وستوک را انتخاب کنند. بیش از 400 رشته تحصیلی ، از ریاضیات و علوم طبیعی گرفته تا هنرهای نمایشی. بیش از 650 موضوع در برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، متخصص و تحصیلات تکمیلی (دوره های آموزش پزشکی ، دوره های تحصیلات تکمیلی نظامی) و دوره های کارآموزی و دستیاری.

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

دانشگاه های روسیه همچنین برنامه های مقدماتی (آموزش برای ثبت نام در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و تخصص) ، دوره های کوتاه مدت (دانشگاه تابستانی ، یک ترم در روسیه ، مدارس تابستانی) ، روسی به عنوان دوره های زبان خارجی ، توسعه حرفه ای و آموزش حرفه ای اضافی را ارائه می دهند. نسبت مطلوب قیمت و کیفیت تحصیلات و همچنین مطالعه خودآموز در دانشگاه های روسیه بسیار ارزان تر از معادل آن در ایالات متحده آمریکا ، کانادا و انگلستان است و از نظر سطح آموزش ارائه شده ، دانشگاه های برجسته روسیه در مقایسه با موسسات آموزشی در غرب. در سال 2020 ، هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه در دوره های کارشناسی تمام وقت از 83000 روبل در سال (1118 دلار) بسته به موضوع مورد مطالعه (طبق استانداردهای تعیین شده توسط وزارت علوم و آموزش عالی دانشگاه فدراسیون روسیه) بوده . طبق داده های آژانس رتبه بندی Expert1 ، حداکثر شهریه در معتبرترین دانشگاه های پایتخت سالانه 586000 روبل (8371 دلار آمریکا) بود.روسیه بازار کار بسیار خوبی در زمینه‌های رشته‌های مهندسی ایجاد کرده است به دلیل آنکه هم سابقه‌ی بسیار طولانی در رشته‌های مهندسی دارد و هم بسیار در زمینه‌ی ریاضیات پیشرفته است.

نکته ای که باید بدان توجه داشت این است که اگر دانشگاه هایی را در خارج از مسکو یا سن پترزبورگ انتخاب می کنید ، هزینه های تحصیل و اقامت کمتر خواهد بود

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

روسیه یکی از معدود کشورهایی است که به شهروندان خارجی امکان دریافت شهریه رایگان را می دهد. دولت روسیه هر ساله چندین هزار بورسیه (سهمیه) به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. به عنوان مثال ، در سال 2020 15000 سهمیه به دانشگاه ها اختصاص داده شد. که رشته‌های مهندسی از شانس بسیار بالایی برای دریافت بورسیه برخوردارند. علاوه بر این ، برخی از دسته های شهروندان خارجی ، از جمله هموطنان ، ممکن است در شرایط برابر با روس ها اما خارج از سهمیه ها ، برای مکان های تأمین شده توسط دولت درخواست کنند احتمال دیگر شرکت در مسابقات دانشگاهی است: هنگام ثبت نام در دانشگاههای برجسته روسیه ، به برندگان این مسابقات شرایط ترجیحی داده می شود.

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

فرصت یادگیری روسی

روسی توسط 260 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود و حدود 10.5 میلیون خارجی به طور منظم روسی را یاد می گیرند. دانشگاه های روسیه برنامه های مختلف زبان روسی از جمله دوره ها ، مدارس تابستانی و آموزش از راه دور را ارائه می دهند. در دوره های مقدماتی ، دانشجویان بین المللی یک دوره یک ساله به زبان روسی می گذرانند و برای دانشجویانی که در مکان های بودجه دولتی (بورسیه های دولتی) ثبت نام می کنند ، به صورت رایگان ارائه می شود. فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم است. آیا وقت نکرده اید روسی یاد بگیرید؟ مشکلی نیست بیشتر دانشگاه های روسیه برنامه هایی را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

فرصت اخذ دیپلم های دوگانه

در سال 2003 ، روسیه بیانیه بولونیا را امضا کرد و چندین وظیفه را به عنوان بخشی از ایجاد فضای مشترک آموزشی کشورهای شرکت کننده بر عهده گرفت. مدرک دانشگاه های روسیه در اکثر کشورها شناخته شده است. این روش با توافق نامه های بین دولتی روسیه با بیش از 60 کشور از جمله فنلاند ، اسپانیا ، کوبا ، هند ، ویتنام ، چین ، ونزوئلا و نامیبیا تسهیل می شود ، در حالی که در ژوئن 2015 این سند نیز در اکتبر و نوامبر 2016 با فرانسه امضا شد با قبرس و مالت ، در ماه مه و اکتبر 2019 با ازبکستان و کامبوج.

علاوه بر این ، بسیاری از دانشگاه های روسیه برنامه های مشترکی را با دانشگاه های خارجی اجرا می کنند و برای دانش آموختگان خود دو مدرک دیپلم صادر می کنند. به عبارت دیگر ، با تحصیل در روسیه می توانید دیپلم روسیه و دیپلم را از دانشگاه های اروپا دریافت کنید. پردیس ها و خوابگاه های راحت و مجهز از نظر امکانات تحصیلی ، دانشگاه های روسیه مطابقت بسیاری از دانشگاه های غرب را دارند. تجهیزات سطح بالا برای آزمایشگاه ها ، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی امروزه واقعیت زندگی دانشجویی است. اکثر دانشگاههای روسیه خوابگاههای خود را با هزینه نسبتاً کم محل اقامت دارند.

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

امیدواریم که این مطلب به شما کمک کرده باشد. اگر می‌خواهید اطلاعات جامعی در زمینه‌ی مهاجرت به روسیه اعم از تحصیلی یا غیر تحصیلی کسب کنید، حتما به ایران پادفک سری بزنید و با مشاورین متخصص در زمینه‌ی مهاجرت به روسیه مشورت کنید.

دسته‌بندی نشده

تحصیل در روسیهدانشگا‌ه‌های روسیهشرایط تحصیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان تلفنی

دریافت مشاوره رایگان در واتساپ